Styl skandynawski

Cenisz sobie przestronne, jasne wnętrza, które chociaż nie są pełne różnego rodzaju sprzętów domowych i mebli, to sprawiają wrażenie niezwykle ciepłych i przytulnych? Jeśli tak, to z całą pewnością powinieneś zapoznać się ze stylem skandynawskim, który szturmem zaczął przedzierać się do domów i mieszkań na całym świecie.

zdjecie9

Jak łatwo wywnioskować, styl ten wywodzi się z północy. Długie, chłodne, a przede wszystkim ciemne wieczory sprawiły, że mieszkańcy Skandynawii poszukiwali alternatywnych sposobów na urządzanie wnętrz – takich, które zapewnią im duży dopływ dziennego światła, nie tracąc przy tym nic na estetyce i funkcjonalności wnętrz. Efektem tego było wypracowanie stylu skandynawskiego, który charakteryzuje się wykorzystywaniem jasnych barw – przede wszystkim bieli, pudrowego  różu, delikatnego błękitu i jaskrawych odcieni żółci, ale także stosowaniem naturalnych materiałów oraz dużych okien, często na całą szerokość ścian.

Styzdjecie5l skandynawski to idealne rozwiązanie dla wszystkich miłośników minimalizmu. Nasz dom zyska na przestronności, będziemy mieli więcej wolnej przestrzeni, a wnętrza będą jasne, dobrze oświetlone, wprowadzając nas tym samym w dobry nastrój.